4631 Pap Kossuth utca 102. +36 45 452 206 hivatal@pap.hu H, K: 8-16 | Sze: - | Cs: 8-16 | P: 8-13

Pályázatok

Megvalósult pályázatok településünkön

Kisállatartási program 2018

A SZOC-FP-17-KK-0120 pályázati azonosító számú és a ,,Kisállattartási program folytatása és családi mintakert kialakítása Pap községben” elnevezésű projekt

Az idei esztendőben az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő által meghirdetett szociális földprogram támogatására kiírt felhívásra községünk 950.000, - Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A program keretein belül Pap Község Önkormányzata és képviselő testülete által kiválasztott 30 szociálisan rászoruló kiskorú gyermeket nevelő család részére, családonként májusban 15 db naposcsibét és a nevelésükhöz szükséges 1q indítótápot és 1q szemes kukoricát osztott ki. Valamint egy szociálisan rászoruló kisgyermeket nevelő család portáján családi mintakertet alakított ki, amelyhez a szükséges kisállatállományt, a nevelésükhöz szükséges takarmányt, konyhakerti növényeket, gyümölcsfákat és virágos rész kialakításához szükséges növényeket juttatott.

A pályázatban résztvevő harmincegy családot az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával a haszonállatok és takarmányok kiosztásra kerülése előtt az oktatásért felelős szakember áprilisban heti rendszerességgel elméleti oktatásban részesítette, amellyel a kisállattartáshoz szükséges tudást sajátíthatták el. Továbbá a program lebonyolítása alatt folyamatos szakmai segítséget kaptak.

A mintakertet kialakító család irányított keretek között portáját bemutatja és tapasztalatait megosztja az érdeklődőkkel. A pályázat keretein belül a kiválasztott családoknál a részükre kiosztott kisállatállomány és a tartásukhoz szükséges takarmány átadása után követő hetekben helyszíni szemléket tartottunk és az agrármérnök segítségével kiértékelésre került a program sikeressége.

emmi

emberi erőforrás támogatáskezelő

Szakmai beszámoló LETÖLTÉSE

 

Kisállattartási program 2018:

© Fotók: Cseke László

Kisállattartási program okatatás:

© Fotók: Cseke László

Határtalanul - A Miniszterelnökség NemzetPolitikai Államtitkárságának Programja

Pap és Korláthelmec kapcsolatépítése

HAT-18-03/0024 „A hagyomány ereje!”

Pap és Korláthelmec községek kapcsolatépítése Kárpátalján

Bővebben ...

Pap és Csonkapapi kapcsolatépítése

HAT-17-04-2017-00032 "Kárpátaljai akcióprogram"
Pap és Csonkapapi községek kapcsolatépítése Kárpátalján
Az utazás időpontja 2018. május 31. – 2018. június 4.

Bővebben ...

2018

Támogatási szerződés
HAT-18-03/0024 „A hagyomány ereje!”

Bővebben ...

2017

Támogatási szerződés
Szerződés száma: HAT-17-04-2017-00032

Bővebben ...
PAP logo feher

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Nyírségben fekvő, Kisvárda melletti település..

4631 Pap, Kossuth u 102.

+36 45 452 206

hivatal@pap.hu

EasyCookieInfo

Időjárás

booked.net